Błąd instalacji Windows 7

Cześć! Postanowiłem zainstalować na moim laptopie Windows 7 obok Windowsa 10. Utworzyłem osobną partycję. Zrobiłem także bootowalny pendrive USB programem Rufus, gdzie był instalator systemu. Jednak po uruchomieniu komputera z podłączonym pendrivem, pendrive nie połączył się z komputerem :\ Musiałem wyjąć i włożyc pendrive, ale system się już uruchomił :frowning: Próbowałem tak kilka razy. Postanowiłem więc bezpośrednio otworzyć instalator z pendriva w Windows 10 z folderu Ten komputer. Kliknąłem zainstaluj teraz, wybrałem dysk i kopiowały się pliki. Po tym zaczęły się rozpakowywać. W połowie tego komputer się automatycznie zrestartował. Wtedy się przestraszyłem i po uruchomieniu w wybraniu systemu operacyjnego zamiast Instalator systemu Windows wybrałem Windows 10, żeby sprawdzić, czy nic mu się nie stało. Wszystko było w porządku. Więc znów zrestartowałem (z wpiętym pendrivem instalacyjnym). W wyborze systemu wybrałem Instalator systemu Windows, ale wyskoczyło, że jest błąd (w załączonych obrazkach). Co mogę zrobić? Czy coś zepsułem i nie uda mi się zainstalować Windows 7? ;(

Zrobiłeś to źle. Najpierw zainstaluj system Windows 10 z poziomu BIOS/UEFI a potem dopiero Windows 7, inaczej będą wyskakiwać takie błędy. Warto sformatować cały dysk podczas instalacji, bo system Windows 7 to trochę starszy system i może mieć problemy z instalacją gdy uruchamiasz go z poziomu Windowsa 10. Zresztą instalacja systemu Windows 7 na nowym sprzęcie jest bezcelowa, system dawno utracił wsparcie (sterowniki pod nowe urządzenia i aktualizacje nie są wydawane pod ten system). Sprawdz koniecznie czy obraz który wgrywałeś na pendrive ma prawidłową sumę MD5. Jeśli tak to prawdopodobnie wina leży po stronie złej instalacji systemu lub niekompatybilnego sprzętu.

Z tego co widzę, instalator skopiował pliki na dysk C: (tam gdzie masz Windowsa 10) i dodał wpis do kontynuowania instalacji. By móc to naprawić koniecznie usuń wpis z bootloadera (bcdedit) i usuń pliki instalatora Windows 7. Jeśli chcesz poeksperymentować, wykonaj kroki które opisałem powyżej.

Edit: Btw. załączam link do poradnika: https://www.dobreprogramy.pl/AlbatrosZippa/Windows-10-i-7-na-jednym-urzadzeniu-gdzie-co-i-jak,78999.html

Nie za bardzo mi się chce bawić w jakieś BIOS-y, MD5 czy UEFI, bo to jest bardzo skomplikowane i tego nie pojmę… Dlaczego chciałbym mieć też Windows 7? W tym systemie jest Aero, cudowne dzwięki, których nie ma w Windows 10 :frowning: Windows 10 mam od początku na swoim laptopie. Z tego, co widzę na odnośnikach, konwertowanie GPT na MBR powoduje utratę plików, chyba że to dotyczy tylko partycji a nie całego dysku. Ale jak dotyczy całego dysku, to chyba zrezygnuję z instalacji, bo drugiego Windowsa 10 nie mam, a on nie jest tani… Na pewno muszę zostawić Windowsa 10

W opisie autor nie wspomniał jakie pliki tak na prawdę zostaną skasowane. Z tego co widzę to ogólnie instalacja systemów w tej kolejności (czyli win 10 potem win 7) powoduje czasami różne problemy.
Można pokusić się o zainstalowanie najpierw Windowsa 7 a potem 10 bo jak widzę powoduje to znacznie mniej problemów. Tutaj opis: https://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/17227-windows-10-instalacja-dual-boot.html
Oczywiście trzeba zrobić kopię plików, które chcemy zachować gdyż rekomenduję bardzo mocno formatowanie całego dysku twardego.