O kategorii Dyskusje o serwisie

Dyskusje o tej stronie, jej organizacji, tym jak działa i jak możemy ją usprawnić.

Jeżeli skrypt na to pozwala to można by pokusić się o stworzenie osobnej podstrony z regulaminem, zamiast regulaminu w formie zamkniętego tematu. oraz podpiąć go w jego miejsce. Poprawiło by to jego estetykę. Edycja by się mogła odbywać z poziomu panelu administratora. Jak korzystałem z phpBB to był odpowiedni dodatek dodający taką możliwość.

To prawda. Tak by było nieco bardziej estetycznie. Możliwe, że jest taki dodatek. Nie sprawdzałem tego jeszcze. Ale poszukam

Tak wiem, odpowiadam na dość stary post ale lepiej późno niż wcale :stuck_out_tongue_winking_eye:

Adminowi wszysto wypada :stuck_out_tongue: a tak serio to każdy pomysł trzeba najpierw przemyśleć. Określić wszystkie za i przeciw do tego sprawdzić czy dana modyfikacja nie spowoduje nadmiernego obciążenia itp. Na to wiadomo że potrzeba czasu :wink: Do tego ten temat moim zdaniem nie powinien być traktowany jako ten w ktorym posty się terminują powody podałem wyżej :smiley:

PS. Korzystając z możliwości może warto by było rozważyć umieszczenie plików obrazów oddzielnie od forum i strony wtedy nie musiały by dzielić między sobą dostępnego transferu który jest ograniczony, ale to bym traktował bardziej jako luźną sugestie :wink:

PPS. Ale wypracowanie strzeliłem :stuck_out_tongue:

Pliki już od samego początku były na innym serwerze niż sama strona. Na początku było Google Drive i jakoś dawało radę. Niestety po około roku ilość pobrań była tak duża, że pliki były blokowane na 24 godziny. Dla tego przeniosłem się na inny serwer ale i tam transfer rzędu 20TB miesięcznie sprawiał problemy. Dla tego teraz cześć Najpopularniejszych plików jest na VPS a cześć na poprzednim serwerze. Do tego wszystkie pliki są dodatkowo na moim domowym serwerze ale tam transfer niestety jest ograniczony szybkością mojego łącza.
I jak na razie chyba jakoś to działa bo nie dostaje żadnych zgłoszeń o problemach z pobieraniem plików.

Mam kolejne pomysły na rozwinęcie fukcjonalności forum. Można by dodac listę obecne aktywnych użytkowników oraz coś na kształt shoutboxa do pisania w czasie rzeczywistym. Jakoś wpadłem na to jak sobie przpomniałem pewne funkconalności z mojego dawnego forum o ile użytkownicy online byli na tamtym skrypcie standardem o ile shoutbox lub chat jak kto woli był opcją dodatkową i cieszył się dość dużym zainteresowaniem :wink:

Zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem ale ostatecznie zrezygnowałem.
Na razie jest nas tu dosłownie kilku i taka funkcjonalność niewiele zmieni.
No o nie wiem czy Discourse posiada w dole taka wtyczkę.

Jeśli chodzi o wtyczkę czatu (shoutboxa) bo mam wrażenie że o tej piszesz że nie wiesz czy jest, to znalazłem coś takiego

Link

Wygląda to fanie ale jak na razie wydaje mi się to zbędnym dodatkiem gdyż rozmowy zamiast toczyć się w standardowy sposób poprzez zamieszanie postów na forum, do których można potem łatwo wrócić, były by prowadzone na czacie. No i oczywiście tam rozwiązywało by się najwięcej problemów “bo szybko ludzie odpisują” co spowodowało by, że ciężko byłoby dotrzeć do rozwiązań konkretnym problemów.
Co nie zmienia faktu, że z czasem jak forum się rozwinie taki czat można będzie uruchomić.