Przeprowadzka na nowy serwer

Cześć i czołem :slight_smile:
Jako, że ostatnimi czasy serwis (choć technicznie rzecz biorąc to serwer plików) troszeczkę podupada przyszła pora na trochę optymalizacji.

Nowy serwer. Wybór padł na VPS od cyberfolks.pl. Obecnie przeniosłem tam jak na razie 10 najbardziej popularnych plików w ramach testów. Docelowo chcę tam umieścić około 20-25 najczęściej pobieranych plików tak aby odciążyć obecny serwer. Zobaczymy jak to się sprawdzi.

Mam nadzieję, że poprawi to nieco działanie strony i zlikwiduje przynajmniej po części problemy z pobieraniem plików.

1lajk

Cześć, dzisiaj przyszedł czas na kolejny update strony. Poza aktualizacją silnik DokuWiki do najnowsze wersji kilka najpopularniejszych plików z serwera głównego files zostało przeniesionych na nowy serwer files2. Zapewne zamilkanaście dni kolejna część plików trafi na files2 tak aby jak najbardziej zoptymalizować wykorzystanie serwerów.
Mam nadzieję, że przynajmniej po części naprawi to problemy z niską prędkością pobierania plików.
Miłego pobierania i instalowania.

hej będę często wchodzić na tą stronę bo jest jedyna która nie daję innych plików tylko windows/windows server microsoft office

No i znowu. Czas na przeprowadzkę. Generujecie tak dużo ruchu, że obecny serwer czasami nie wyrabia. Dla tego w przeciągu paru dni część najpopularniejszych plików zostanie przeniesiona na nowy sprzęt, który zapewni, mam nadzieję, o wiele lepsze transfery gdyż przepustowość łącza według zapewnień operatora wynosi do 10 Gbps.

Dla chcących wesprzeć działanie strony poniżej stosowny link do PayPala

Wsparcie serwisu WinISO

Link w formie kodu QR

Kod QR