WIN XP Instalacja

Potrzebuję pomocy przy instalacji WIN XP, który pobrać plik, jak pobrać uaktualnienia. Mam oryginalny system HOME 32 bit z kluczem instalacyjnym, jednak system chodzi bardzo powoli, nie otwiera już niektórych programów. Zależy mi na tym, aby system położyć od nowa i cieszyć się programami np. do nauki j.angielskiego. pozdrawiam wszystkich, ponieważ jestem tu nowy, a zupełnie przypadkowo trafiłem na WinISO.

Hej. Skoro masz klucz do wersji home 32 bit ta taką wersję trzeba pobrać i zainstalować.
Windows XP Home PL SP3 x86
SP3 oznacza, że system posiada już zintegrowane wszystkie poprawki tzw. Service Pack co zaoszczędzi Ci paru godzin pobierania, instalowania i restartowania komputera.

czy to oznacza, że te łatki, które zostały wydane po ukazaniu się SP 3 będę mógł pobrać ze strony Microsoft ?

mam jeszcze jedno pytanie, jaka jest róznica pomiędzy:
Windows XP Home PL SP3 x86
MD5: 09cab75172a6b22704ad6729279f2067

Windows XP Home PL N SP3 x86 ver. N
MD5: 0a7f1059ff96cb815e55f371df1e70d2

Tak, wszystkie łatki wydane po SP3 powinny pobrać się prze Windows Update
Wersja N to taka specjalna wersja. https://winiso.pl/info/wersja-n-systemu-windows

dziękuję bardzo. i chyba już ostatnie pytanie, czy instalować win y wersja N, czy pobrać z tego linku [Windows XP Home PL SP3 x86 podanego z drugiego postu.

Jeśli nie do końca wiesz co chcesz to zainstaluj wersję bez N

Dziękuję za kolejną podpowiedź. Niw rozumiem tego, że jeśli nie wiem, co chcę, to wybrać wersję N. Nie wiem, która wersja i czym różni się od siebie, a chciałbym taką, jaką otrzymałem wraz z płytą instalacyjną (z SP2), ale już zespoloną z SP 3, co zaoszczędzi mi czasu podczas instalacji aktualizacji. pozdrawiam

W linku który Ci podałem nasz napisane wyraźnie czym jest wersja N
„ Wersje N systemu Windows mają wszystkie funkcje występujące normalnie w poszczególnych wersjach systemu Windows, z wyjątkiem programu Windows Media Player 12 i podobnych programów, na przykład Windows Media Center czy Windows DVD Maker.”

Zdaje sobie sprawę, że zadaję pytania, które mogą irytować kogoś, kto ma większą wiedzę niż ja. A prawda jest taka, że nie mam w tej dziedzinie żadnej wiedzy. Dlatego serdecznie dziękuję za każda informacje i wyrozumiałość.pozdrawiam